Właściwie tę stronę powinniśmy opisać jako pierwszą. Kilka lat temu, uzbrojeni w aparaty fotograficzne i dobre chęci, przemierzaliśmy naszą wioskę i okolice, aby pozyskać materiał na stronę mieczewo.com.

Zdjęcia na przystanku, świetlica wiejska, warzywniak w Kórniku... To wszystko po to, by kolejni nowi mieszkańcy, tacy jak my, wiedzieli podstawowe rzeczy o otoczeniu, w którym przyjdzie im żyć przez wiele kolejnych lat.

Utworzyliśmy stronę mieczewo.com nie mając wyobrażeń co do jej ewentualnego rozwoju. I bardzo dobrze, bo rzeczywistość z pewnością by je przerosła. Punktem milowym było pojawienie się Łukasza, czyli trzeciego redaktora. Szczerze mówiąc, spadł nam z nieba :) Mieszkający w Mieczewie od zawsze Łukasz uświadomił nas w kilku kwestiach, no a przede wszystkich zaczął pisać artykuły dając upust swym dziennikarskim zdolnościom.

W ten sposób strona zaczęła bogacić się w przeróżne newsy, felietony, recenzje filmowe itp. odbiegając już nieco od formuły stricte informacyjnej. Kolejny przełom to założenie forum – to był prawdziwy impuls do zaangażowania lokalnej społeczności. Ujawnili się hobbyści winiarze, biegacze i wszelkiej innej maści pasjonaci. Spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej i tak zaczęła się integracja.

Co z tego wyszło?

Nawiązały się znajomości, przyjaźnie i koła zainteresowań. Zaczęły odbywać się imprezy typu Dzień Dziecka, Mikołajki, festyn, a nawet Festiwal Win i Nalewek. Efektem integracji było założenie Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa. We wsi naprawdę dużo zaczyna się dziać. I najważniejsze, że mieszkańcy działają samodzielnie, nie oglądając się na gminę i nie czekając na mannę z nieba. Grunt to dobre chęci i dobra organizacja.

Długo można by opisywać poszczególne etapy rozwoju mieczewo.com. Było ich kilka i miejmy nadzieję, wiele jeszcze przed nami. Obecnie stronę tworzy kilka osób, jest to swego rodzaju rozpędzona maszynka i rozpoznawalna marka.

Brzmi to idyllicznie? Cóż, ta historia jest jak najbardziej prawdziwa. Może akurat nam poszczęściło się na tyle, że trafiliśmy tutaj na całe mnóstwo ciekawych osób, którym zachciało się zrobić coś dla innych. A może tak jest wszędzie? Może każda, czasem nawet ponuro wyglądająca wioska, przez którą przyszło Wam przejechać samochodem w 3 sekundy, skrywa w sobie potencjał, który wystarczy tylko uwolnić np. zakładając stronę internetową?

A oto strona, o której piszemy: www.mieczewo.com