Za kulisami

Projektów

przewiń w dół

My działamy. Nie znikamy.

“Opowiedz mi swoją historię” - tak moglibyśmy zaczynać spotkanie z każdym potencjalnym klientem. Zainspirowały nas do tego wysłuchane dotychczas opowieści - smutne, prawdziwe, z magią i morałem.

Regon i uśmiech, czyli frontem do klienta.

Gdy wchodzę do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego, od progu wita mnie uśmiechnięta twarz pani doktor. Gdy odwiedzam jej stronę internetową, widzę tylko numer telefonu i adres. Czemu tak?

Gwiazdka, odgrzewany kotlet i strona www.

Wyobraź sobie, że znajdujesz pod choinką piękne pudełko. Błyszczący papier i ta czerwona kokarda. Z błyskiem w oku otwierasz pospiesznie opakowanie, a w środku T-shirt, który dostałeś dokładnie 4 lata temu. Rozczarowany?

Wyrzuć tę płytę, czyli materiały na stronę www.

Stało się. Decyzja zapadła, wykonawca wybrany, umowa podpisana. Będziesz miał wymarzoną stronę internetową - funkcjonalną, nowoczesną, odróżniającą Twój biznes od konkurencji.

I choć starannie wybierałeś wykonawcę (miejmy nadzieję, nie kierując się głównie ceną…), i wiesz, że dołoży on wszelkich starań, to jednak bez Twojego udziału strona nie powstanie.

Nie nauczę Cię tworzenia stron www

Jeśli prowadzisz biznes lub zamierzasz go otworzyć, na pewno już wiesz, że bez strony internetowej ani rusz. Na rynku dostępnych jest wiele systemów, na których można zbudować stronę i jeszcze więcej firm, które ją dla Ciebie wykonają.

Wśród nich są też i takie, które nauczą Cię, jak samodzielnie zbudować witrynę internetową. Ja z pewnością nie pokażę Ci, jak to zrobić.

Facebook zamiast strony internetowej?

Rola mediów społecznościowych w prowadzeniu biznesu jest nieoceniona i jest to temat rzeka, któremu poświęcono wiele książek, opracowań czy blogów. Facebook to narzędzie, które – właściwie wykorzystane – wzmacnia nasz wizerunek w sieci, zacieśnia więzi z odbiorcami i może przynosić wymierne biznesowe efekty. Ale nawet najlepiej prowadzony fanpage nie zastąpi strony internetowej.

A Ty ile masz stron internetowych?

Żyjemy w kraju, w którym wciąż wiele firm działa bez strony internetowej. Procent świadomych przedsiębiorców inwestujących w responsywne strony czy sklepy internetowe wciąż jest nikły. W tej szarej rzeczywistości firmy, które posiadają kilka serwisów to prawdziwe perły.

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?

Każdy, kto prowadzi działalność nie raz spotkał się z takim pytaniem ze strony potencjalnego klienta. Oczywiście, nie ma nic złego w pytaniu o cenę, ale jeśli ktoś zaczyna rozmowę od takiego stwierdzenia raczej pozostanie w sferze klientów niedoszłych...

Kobieta żywioł i spacer na Malcie

Dobry klient to niekoniecznie ten, który zostawi u nas najwięcej pieniędzy. Dobry klient to taki, który ma wielkie i dobre serce, i z którym można wyprowadzić na spacer psa.

Może też przejeżdżałeś przez naszą wieś...

Właściwie tę stronę powinniśmy opisać jako pierwszą. Kilka lat temu, uzbrojeni w aparaty fotograficzne i dobre chęci, przemierzaliśmy naszą wioskę i okolice, aby pozyskać materiał na stronę mieczewo.com.

Jak wyciągamy od Was pieniądze

Rynek stron internetowych, podobnie jak każda inna branża w tym kraju, jest zepsuty. Świadczą o tym nieustannie zasypujące nasze skrzynki reklamy proponujące stronę internetową za 500 zł, domenę za 0 zł i rok hostingu gratis. Możliwości są przeogromne, bowiem sklep internetowy też można postawić za przysłowiową złotówkę.

Strona, której miało nie być

Niektóre tematy dojrzewają długo, leniwie i czasem wydaje nam się, że nic już z tego nie będzie. Tak było z Azylem. Temat strony kiełkował na tyle długo, że w pewnym momencie zapomnieliśmy o tym.

O deskach i rybim oku

Namówić klienta, zwłaszcza właściciela firmy, by pokazał swą twarz na stronie internetowej to trudne zadanie. Większość zgadza się niechętnie, a niektórzy w ogóle nie chcą o tym słyszeć. Dlatego bardzo pozytywnie zaskoczył nas pan Zenon Potrawiak z firmy Saunap.

Puzzle z 1000 kawałków z koparką w tle

Do tego zlecenia podchodziliśmy jak do przysłowiowego jeża. Realizacja dla AWW była jak ułożenie puzzli z 1000 kawałków bez obrazka podglądowego. Ale po kolei.

Morza szum, wiele zdjęć i ... punkty karne

Dobrego klienta można pozyskać ze skutecznej kampanii reklamowej lub... poznać go na wakacjach.