Od czego 

Zacząć ?

przewiń w dół

Co powinieneś wziąć pod uwagę decydując się na własną stronę internetową, nawet jeśli nie zamówisz jej u nas?

zacznij... od początku

„Potrzebuję nowej strony internetowej, ale nie wiem, od czego zacząć.” To zdanie słyszymy równie często jak pytanie „Ile kosztuje strona internetowa?” Jeśli przymierzasz się do strony www i chcesz przygotować się do rozmowy z nami, by otrzymać wycenę, skorzystaj z kilku wskazówek.

Domena i hosting

Bez nich ani rusz. Domena to inaczej adres Twojej strony, czyli mojanowastrona.pl. Jeśli nie masz jeszcze domeny, pomyśl, jaka będzie odpowiednia. Zarejestruj adres www samodzielnie lub powierz to nam. Dlaczego warto? Doradzimy Ci w wyborze, sprawdzimy, czy domena jest wolna i zarejestrujemy ją, a za rok przypomnimy o jej odnowieniu. 

Hosting to wirtualny parking, na którym zamieszczona będzie strona internetowa oraz skrzynki mailowe. Tu również możesz wybrać operatora samodzielnie lub skorzystać z naszych usług.

Przeczytaj również nasz artykuł na temat domeny i hostingu.

Zakres informacji na stronie

Kluczowa sprawa. Często słyszymy, że klienci potrzebują strony-wizytówki, jednak po rozmowie i ustaleniu szczegółów okazuje się, że treści jest za dużo jak na format typu onepage. Zastanów się albo - jeszcze lepiej - weź kartkę, ołówek i napisz konkretne informacje, które mają znaleźć się na stronie. Podziel ofertę na usługi czy produkty. Czy każdy z nich będzie szczegółowo opisany czy podane będą tylko wypunktowane konkrety? Co oprócz oferty ma się znaleźć na stronie - sekcja FAQ, firmowy blog czy opis realizacji? A może opinie od klientów? Im więcej szczegółów ustalisz teraz, tym łatwiej będzie nam wycenić realizację. Poza tym to też ułatwi Tobie późniejsze przygotowanie materiałów.

Dodatkowe funkcjonalności

Strona internetowa to głównie teksty i zdjęcia, ale… No właśnie, zawsze jest jakieś „ale” :) Może potrzebujesz rozbudowanej galerii zdjęć albo chcesz udostępniać materiały pdf do pobrania? Wśród rozmaitych funkcjonalności dostępne są np. zapisy online, dostosowane formularze zamówień czy dostęp do określonych sekcji po zalogowaniu. Punktem wyjścia jest Twoja potrzeba, a rozwiązanie zawsze się znajdzie.

Logo, zdjęcia i cała reszta

Logo - jeśli jeszcze go nie masz, to pomyśl o nim przy okazji strony internetowej. Logo to nie tylko znaczek w lewym górnym rogu ekranu, to znak rozpoznawczy Twojej firmy, a także punkt wyjścia do motywów wizualnych na stronie. Z przyjemnością zaprojektujemy Twoje logo.

O wyglądzie strony w dużej mierze decydują zdjęcia. Jeśli dysponujesz fotkami swoich produktów czy usług to świetnie! Nie ma jak autentyczne fotografie. W przypadku ich braku wspieramy się zakupami w banku zdjęć (działamy legalnie).

Czy masz preferencje kolorystyczne? Może chcesz na stronie zamieścić logo partnerów handlowych? Sprawdź, czy będziesz mógł je uzyskać. Czasem klienci przekazują nam ścisłe wytyczne co do layoutu strony, a czasem nie mają pojęcia, co chcieliby uzyskać. Jeden i drugi przypadek jest dla nas OK. Jeśli w Twojej głowie rysuje się wizja strony, powiedz nam o tym. 

Do dzieła!

Jeśli zastanowiłeś się nad powyższymi punktami, to pierwsza część pracy domowej jest odrobiona! Umów się z nami na spotkanie w naszym biurze lub online. A jeśli nie masz możliwości nas odwiedzić, prześlij mailem szczegóły dotyczące strony. Dzięki tak przygotowanym informacjom opracujemy propozycję wykonania Twojej nowej strony internetowej.

… i coś więcej 

Strona internetowa nie może być celem samym w sobie.

Dzięki stronie www powinieneś zaistnieć w sieci, zdobywać klientów i budować swój wizerunek. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie strony oraz podejmowanie odpowiednich działań marketingowych. 

Tworzymy nie tylko www, ale i ułatwiamy poruszanie się w marketingowym labiryncie.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć lub masz pytania, śmiało dzwoń i pisz do nas!