Dlaczego Joomla ?

Wszystkie strony internetowe, które wykonujemy oparte są o CMS Joomla! Zanim spróbujemy przekonać Cię, dlaczego warto wybrać Joomla! najpierw słów kilka o samym systemie.

CMS to system zarządzania treścią (Content Management System) i zawartością witryn internetowych. Charakteryzuje się możliwością samodzielnej edycji strony przez użytkowników, bez znajomości kodu HTML i zaangażowania programistów. Obsługa odbywa się poprzez intuicyjny w obsłudze interfejs, do którego dostęp mają tylko upoważnione osoby po zalogowaniu.

Joomla! to olbrzymi międzynarodowy projekt open source, czyli wolnego i otwartego oprogramowania.  Joomla! tworzą programiści wolontariusze z Polski, Brazylii czy Indii – jednym słowem z całego świata.

No dobrze, a teraz przejdźmy do meritum, czyli dlaczego Joomla!

Z Joomla! Jesteś na bieżąco

Projekt jest nieustannie rozwijany. Zarówno sam CMS, jak i tysiące rozszerzeń czy dodatków, które podnoszą nie tylko funkcjonalność serwisów, ale też ich bezpieczeństwo. Joomla! był pierwszym cms-em typu open source, w którym zastosowano responsywność.

Z Joomla! Jesteś niezależny

Firm pracujących w oparciu o Joomla! jest wiele, na całym świecie. Dzięki temu nie jesteś bezterminowo związany z firmą, która wykonała Twoją stronę na Joomla! Zawsze masz wybór co do partnera, który może Twoją stronę zaktualizować czy rozwiązać ewentualny problem.

Joomla! Nie ma tajemnic

Ogromna społeczność Joomla! komunikująca się ze sobą na wielu platformach – m.in. prężnie działających forach może dać Ci pewność, że nic się przed Tobą nie ukryje. Ewentualne problemy czy usterki wychwytywane są natychmiast i skutecznie naprawiane. Ponieważ Joomla! jest open source, nikomu nie zależy na tym, by ukrywać defekty. Wręcz przeciwnie.

Pomyśl marzenie, Joomla je spełni

Często mawiamy między sobą, że wymyśl sobie dowolną funkcjonalność, a Joomla! na pewno ją ma. Mając za sobą realizację wielu serwisów opartych na Joomla! potwierdzamy to. W pełni funkcjonalne sklepy internetowe, formularze, galerie i dowolne dodatki sprawiają, że strony są naprawdę elastyczne.

Z Joomla! Jest taniej

Koszty napisania strony od „zera” są bardzo wysokie. Indywidualny projekt graficzny – jeszcze bardziej. Joomla! zadba o Twoją kieszeń – przeogromny wybór szablonów, z których każdy oferuje możliwość dostosowania i różnych wariantów kolorystycznych sprawi, że możesz mieć niepowtarzalną stronę za mniejsze pieniądze.

Joomla! Oszczędzi Ci nerwów

Zdarzało Ci się denerwować, kiedy nie mogłeś się przez tydzień dodzwonić do informatyka, by wprowadził zmiany na stronie? A może zdenerwowała Cię firma, której autorski cms wymaga kolejnej aktualizacji za niebotyczne pieniądze? Może też wcale się nie denerwujesz, bo jesteś nieświadomy, że autorski cms ma pewne „dziury” i nie jest do końca bezpieczny. No ale o tym nikt Ci nie powie ;) Z Joomla! takie problemy będą Ci obce.

Moglibyśmy jeszcze długo wyliczać, czemu właśnie Joomla! W Polsce już 30% stron działa na tym CMS-ie, w tym strona Polskiej Akademii Naukowej (PAN)

I na koniec jeszcze jedno – Joomla! jest jak rodzina. Dołącz do nas!


Wymagania techniczne dotyczące środowiska w jakim może pracować strona w oparciu o CMS Joomla!